Jak przygotować ściany do nałożenia tapet?

Posted by jakurzadzic on 4 lutego, 2020 in Tapety |

Udało Ci się wybrać odpowiedni wzór tapety online i masz już niepowtarzalny pomysł na wykorzystanie jej w swoim wnętrzu? To świetnie! Teraz czas odpowiednio przygotować ściany pod tapetę, aby cieszyć się niezachwianym efektem przez długi czas.

Przed rozpoczęciem działań

Przygotuj odpowiednie narzędzia. Niezbędny jest klej do tapet, a dalej: wiadro do jego rozrobienia oraz pędzel do nakładania; nóż do tapet; wałek do przyciskania i wygładzania oraz ściereczka do usuwania nadmiaru kleju. Przydatna okaże się również drabina. 

Przygotuj ściany

Przed nałożeniem tapet, zadbaj o odpowiednie przygotowanie ścian. Ścianę należy oczyścić z poprzedniej tapety, jeśli taka się na niej znajdowała. W razie ubytków wypełnij je zaprawą, a powierzchnię wyrównaj szpachlówką gipsową (szpachlówki użyj również do wygładzenia ścian tynkowych 24h przed tapetowaniem). Następnie przetrzyj ścianę delikatnym papierem ściernym i usuń kurz. Pamiętaj, że aby przystąpić do tapetowania musisz zadbać o czystość, suchość i gładkość ścian.

 

Pamiętaj, aby wytapetować wnętrze tapetą ze wzorem, potrzebujesz jej nieco więcej, aby uniknąć błędów dopasowania. Po odpowiednim przygotowaniu ścian tapetę online nakładaj tak samo, jak zwykłą.

Sprawdź ofertę sprzedażową tapet w dystrybucji online.

Copyright © 2020 Jak urządzić? All rights reserved.
Desk Mess Mirrored v1.8.1 theme from BuyNowShop.com.